7 položek celkem

Jesmonite? Co to vlastně je?

Jesmonite je složen z čistých přírodních netoxických surovin (sádrové směsi) modifikovaných speciální směsí čistých akrylových polymerů na bázi vody. Jedná se o velmi hojně využívanou alternativu sádry, terakoty, kamene, kovu, dřeva či betonu.

Na rozdíl od materiálů, které využívají složky na bázi rozpouštědel, je Jesmonite šetrný k životnímu prostředí a je tak perfektní alternativou k polyesterovým či epoxidovým pryskyřicím (ačkoliv je nepatrně těžší). Byl vytvořen jako bezpečná alternativa sklolaminátu a lehká varianta litého betonu. Výhodou Jesmonitu je totiž především jeho schopnost dokonale imitovat vzhled a strukturu jakékoliv povrchové úpravy (kovu, kamene, dřeva, kůže, tkaniny).

Materiál je to vysoce odolný proti nárazu, přesto však flexibilní a variabilní co se viskozity týče. Na rozdíl od kamene, sklobetonu a cementových produktů je také velmi lehký. Díky vodní složce je i umývání nástrojů velmi rychlou procedurou.

Hmota Jesmonite neobsahuje žádné toxické složky, přesto nedoporučujeme výrobky z ní používat pro přímý styk s potravinami. Nejsou vhodné do myčky ani do mikrovlnné trouby.

nárazuvzdorný, ekologický, lehký, netoxický, nehořlavý, voděodolný